• შსს-მ ხულიგნობის ბრალდებით ერთი პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შსს-ს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ჩოხატაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, შეტყობინების საფუძველზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი კ. ხულიგნობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა გიორგი კ-მ, თემურ კ-მ და ამირან კ-მ ჩოხატაურის რაინოს სოფელ ჯვარცხმაში, წარსულში არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, ოლეგ რ-ს და მის მეზობელ ლაშა შ-ს, რომელიც იმ დროს მის სახლში იმყოფებოდა, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. შემდეგ გიორგი კ-მ სანადირო თოფიდან ოლეგ რ-ს სახლის მიმართულებით რამდენჯერმე გაისროლა. სროლის შედეგად არავინ დაშავებულა.
ოლეგ რ-ს მეუღლემ - ნანა შ-მ მომხდარის შესახებ პოლიციას შეატყობინა. სამართალდამცველებმა გიორგი კ. შემთხვევის ადგილზე დააკავეს, ხოლო თემური კ-მ და ამირან კ-მ მიმალვა მოახერხეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ხულიგნობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 239-ე მუხლის მე-3 ნაწილით).

• Fact of hooliganism solved by MIA
The officers of Chokhatauri police division of Guria Regional Main Division as a result of operative activities held on the basis of the report, previously convicted Giorgi K. (DoB 1982) was detained for hooliganism.
Investigation established that, being under the influence of alcohol, Giorgi K. Temur M. and Amiran M. inflicted physical and verbal assault to Oleg R. and Lasha Sh. After the mentioned fact Giorgi K. made a shot to the direction of Oleg R’s house several times. As a result of the firing no one was injured.
The mentioned fact was reported to police by Oleg R’s spouse Nana Sh. police detained Giorgi K. on the place of incident, while others managed to flee.
Investigation is in progress on the fact of hooliganism committed my means of firearm, araticle 239, III part.