• შსს-მ კიდევ ერთი ჩამორთმეული ავტომანქანა მესაკუთრეს დაუბრუნა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2011 წელს სისხლის სამართლის საქმეზე ნივთმტკიცებად ამოღებული ავტომანქანა "ფორდ ტრანზიტი" კეთილსინდისიერ მყიდველ ვაჟა ქათამაძეს დაუბრუნა. მოქალაქე საქართველოში იმპორტირებული და საქართველოს შსს-ში რეგისტრირებული ავტომანქანის შეძენის შედეგად დაზარალდა. ავტომანქანის შეძენის შემდეგ დადგინდა, რომ მისი საიდენტიფიკაციო მონაცემები იყო შეცვლილი, რაც გახდა გამოძიების დაწყების და აღნიშნული ავტომანქანის ჩამორთმევის საფუძველი.
2014 წელს შინაგან საქმეთა სამინისტროს და პროკურატურის ერთობლივი ღონისძიებების შედეგად დადასტურდა, რომ ავტომანქანის შეძენა კეთილსინდისიერად მოხდა. ასევე გამოირიცხა დაზარალებული პირის რაიმე ფორმით მონაწილეობა მითითებულ დანაშაულში.
აქედან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გადაწყვეტილება მიიღო და სატრანსპორტო საშუალება „ფორდ ტრანზიტი“ მის კეთილსინდისიერ მყიდველს დაუბრუნა.

Ministry of Internal Affairs has returned “Ford Transit” minivan to its legal owner Vazha katamadze. The vehicle was seized as evidence in connected with the criminal case investigation launched in 2011. The citizen was affected as a result of purchasing an imported vehicle which was registered at the Ministry of Internal Affairs. After purchasing the vehicle it was established that identification number on the vehicle was altered which was the solid reasons to launch investigation
In 2014, as a result of joint activities held by MIA and Prosecutor’s Office it was confirmed that the vehicle was purchased legally. Law enforcers excluded any possibility of being involved in illegal activities
On the basis of the abovementioned Ministry of Internal Affairs made an decision to return the minivan “Ford Transit” to its legal owner.