• შსს-მ ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლი გაიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა ზურაბ ჭაბაშვილმა და უწყების სხვა წარმომადგენლებმა აქციის – „გაიღე სისხლი გადაარჩინე სიცოცხლე“ – ფარგლებში ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისა და მოზარდებისთვის სისხლი გაიღეს.
აქციაში სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის რეგიონალური სამმართველოს თანამშრომლებმაც მიიღეს მონაწილეობა. აქციის მიზანია, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მონაწილეობით, ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირება.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აღნიშნულ აქციაში თითქმის ორი წელია მონაწილეობს და სამინისტროს თანამშრომლები მ.იაშვილის სახელობის კლინიკის „სისხლის ბანკის“ დახმარებით ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლს რეგულარულად აბარებენ.

• MIA donated blood for the children suffering from leukemia disease
Director of the Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs Special and Emergency Measures Center Zurab Chabashvili along with other representatives of the Department donated blood for children and teenagers suffering from leukemia disease within the framework of the program –“Donate Blood, Save Life”.
The employees of Kvemo Kartli Regional Division of the Strategic Pipelines Protection Department took part in the abovementioned campaign aimed at providing children and teenagers suffering from leukemia disease with blood and reducing blood components deficiency.
The Ministry of Internal Affairs has been involved in the blood donation campaign for two years; employees of the Ministry donate blood on a regular basis by support of “Blood Bank” of M. Iashvili Children’s Hospital.