• შსს-მ მაგისტრალური მილსადენიდან ნავთობის ქურდობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტისა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ქურდობის ბრალდებით, ხუთი პირი - 1976 წელს დაბადებული ლ.შ., 1980 წელს დაბადებული მ.გ., 1975 წელს დაბადებული ზ.გ., 1968 წელს დაბადებული ჯ.ს. და 1975 წელს დაბადებული ც.მ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები გორის რაიონის სოფელ რეხაში, ბაქო-სუფსის მაგისტრალური მილსადენიდან, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, ნავთობს სისტემატურად იპარავდნენ. სამართალდამცველებმა მოპარული ნავთობის ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, მაგისტრალურ მილსადენში არსებული ნავთობის ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და მე-4 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტებით).

• Fact of theft on the magistral pipeline solved by MIA
The officers of Shida Kartli police department and employees of Special tasks Department, as a result of the operative-searching and investigative activities detained 5 persons for theft-L.Sh. (DB 1976) M.G. (DoB 1980) Z.G. (DoB 1975) J.S. (DoB 1968) and Ts.M. (DoB 1975).
Investigation established that in Rekha village, Gori, detainees stole petrol from Baku-Supsa pipeline on the regular basis for future realization. Law enforcers managed to seize part of the stolen petrol as evidence.
Investigation is in progress on the fact of stealing, article 177, III part, sub-paragraph A and part IV, sub-paragraph D of the Criminal Code.