თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ოთხჯერ ნასამართლევი არსენ ლ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა თბილისში, ავჭალის დასახლებაში, საკუთარ ბინაში, მეზობელს – 1958 წელს დაბადებულ ლიანა ბ-ს დანით მრავლობითი სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of Detective’s division of Tbilisi Police Main Division detained previously four times convicted Arsen L. (DoB 1979) for premeditated murder.
Investigation established that detainee murdered his neighbor in her own apartment located in Avtchala settlement. Liana B. (DoB 1958) sustained a lethal injury and Arsen L. fled from the place of crime.
As a result of immediate operative-searching activities law enforcers managed to detain Arsen L. in several hours after the crime took place. The weapon of murder was also seized by police.