შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ზაზა გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა, გვიან ღამით, ურთიერთშელაპარაკებისას, დანით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა ორხევის დასახლებაში მდებარე ერთ-ერთი სავაჭრო ობიექტის გამყიდველს – 1942 წელს დაბადებულ ლიანა ბ-ს, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული მოქმედებების შედეგად, ზაზა გ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of Tbilisi Police Main Division and Isani-Samgori police as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained previously convicted Zaza G. for premeditated murder.
Investigation established that under the alcohol influence Zaza G. inflicted injury with a cold steel to the saleswoman Liana B. (DoB 1942) at one of the sstores located in Orkhevei settlement on the basis of conflict. Due to the received injury the victim died at the place of crime.
As a result of immediate activities law enforcers detained Zaza G. in Tbilisi several hours later after the crime took place. The weapon of murder has already been seized by the law enforcers.