• შსს-მ მკვლელობის და ყაჩაღობის ბრალდებით 5 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის და ყაჩაღობის ბრალდებით ხუთი პირი: 1996 წელს დაბადებული ჯეიხუნ გ, 1991 წელს დაბადებული ჩარკაზ მ, 1988 წელს დაბადებული ადილ კ, 1985 წელს დაბადებული ზაურ მ. და 1987 წელს დაბადებული მერაბ მ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები 22 მარტს, დაახლოებით 21:00 სთ-ზე, თბილისი-წითელი ხიდის 37-ე კილომეტრზე 2 ავტომანქანით მოძრაობდნენ, თავს დაესხნენ იმავე მაგისტრალზე მოძრავი „მერსედესი“-ს მგზავრებს. აღნიშნულ ავტომანქანაში აზერბაიჯანის ორი მოქალაქე იმყოფებოდა. ბრალდებულებმა ერთ-ერთი მგზავრი - 1980 წელს დაბადებული ნარიმან მ. ცივი იარაღით დაჭრეს, ავტომანქანიდან 160 ათასი აზერბაიჯანული მანათი, 45 ათასი ლარი გაიტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. ნარიმან მ. მიყენებული ჭრილობების შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ხუთივე ბრალდებული მომხდარიდან მეორე დღეს დააკავეს. გამოძიება მიმდინარეობს განზრახ მკვლელობის და დიდი ოდენობით ნივთის დაუფლების მიზნით ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით და 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

• 5 individuals detained for premeditated murder and armed robbery
The officers of Kvemo Kartli Regional Main Division as a result of operative investigative activities held on the basis of operative information detained Jeikhun G. (DoB 1996) Charkaz M. (DoB 1991) Adil K. (DoB 1988) Zaur M. (DoB 1985) and Merab M. (DoB 1987) for premeditated murder and armed robbery.
Investigation established that on March 22, at 21:00 on 97 km of the Red Bridge-Tbilisi route passengers of “Mercedes” made vehicle were assaulted. Among passengers there were two Azerbaijani citizens. Detainees wounded one of the passengers Nariman M. (DoB 1980) with a cold steel and stole 160 thousand Azerbaijani manta, 45 thousand GEL and fled from the place of crime. Nariman M. died due to the received injury at the place of crime.
Police detained the offenders on the second day after the crime. Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and armed robbery, article 108 and article 179, III part, sub-paragraph “FD” of the Criminal Code).