• შსს-მ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩოხატაურის რაიონის სოფელ ხიდისთავში მცხოვრები, 1985 წელს დაბადებული გიორგი ლ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა 5 ივნისს, დაბა ჩოხატაურის ცენტრალური საავტომობილო გზის მიმდებარე ტერიტორიაზე, შურისძიების მიზნით, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1968 წელს დაბადებულ ზურაბ უ-ს გულმკერდისა და მუცლის არეში ცივი იარაღით 2 ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გიორგი ლ. მომხდარიდან სამ დღეში დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Case of the attempted murder solved by MIA
The officers of Chokhatauri police division of Guria Regional Main Division detained Giorgi L. (DoB 1985) in Khidistavi village for the attempted murder.
Investigation established that on June 5 detainee inflicted two injuries in belly area with a cold steel to Zurab U. (DoB 1968) on the basis of vengeance and fled from the place of crime. The incident took place in vicinities of Chokhatauri central highway. As a result of investigative activities law enforcers detained Giorgi L. three days later after the crime took place.
Condition of health of the victim is stable at the moment. He is undergoing treatment course at the hospital.
Investigation is in progress on the fact of the attempted murder, article 19-108 of the Criminal Code.