• შსს-მ ნაფარეულში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული გ.ძ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გ.ძ.-მ თელავის რაიონის სოფელ ნაფარეულში, ურთიერთშელაპარაკებისას, თანასოფლელს - 1989 წელს დაბადებულ ვ.ს.-ს სანადირო თოფიდან 2-ჯერ ესროლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გ.ძ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, თელავის რაიონის სოფელ კონდოლში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - არარეგისტრირებული სანადირო თოფი შემთხვევის ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Telavi police division of Kakheti police department as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained G.DZ. (DoB 1995) for the premeditated murder.
Investigation established that on the basis of the conflict G.DZ. fired twice from the shot gun to the direction of his co-villager V.S. (DoB1989) and fled from the place of crime. the victim died before he was transferred to the hospital.
as a result of immediate operative-searching and investigative activities law enforcers managed to detain G.DZ. several hours later in Kondoli village. Police also seized the weapon of crime- unregistered shot gun as evidence. Detainee has already pleaded guilty.