შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნიკოლოზ გ. ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის და საქართველოში შემოტანის ბრალდებით თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნიკოლოზ გ. იმ დროს დააკავეს, როცა ის ეგვიპტიდან საქართველოში ჩამოფრინდა. მისი პირადი ჩხრეკისას სხვადასხვა ნარკოტიკი ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 22 აბი ,,ტრამადოლი“, 2,52 გრ კანაფის ფისი და 1,79 გრ ოპიუმი.
ნარკოლოგიური შემოწმებით ბრალდებულს ოპიუმის, მარიხუანის და ,,ტრამადოლი“-ს მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 262-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Drugcrime soslved by MIA
The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted Nikoloz G. (DoB 1971) for illegal keeping, purchase and smuggling to Georgia. The mentioned person was detained by the law enforcers at Tbilisi International Airport.
Police detained Nikoloz G. when he arrived from Egypt. During the personal search police seized various types of drugs from the detainee. According to the results of expertise police seized 22 pills of “Tramadol”, 2,52gr of hemp and 1,79gr of opium.
Drug test results revealed that detainee was drug addicted person.
Investigation is in progress on the fact of illegal keeping, purchase and smuggling to Georgia, articles 260, I part and 262, I part of the Criminal Code.