• შსს-მ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ანდრია ჩ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გადაზიდვის ბრალდებით თბილისში, გულიას ქუჩაზე, ავტოსადგურში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 9 შეკვრად დაფასოებული 5,15 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,174 გრ ჰეროინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით ანდრია ჩ-ს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკის და მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გადაზიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Gurjaani division of Kakheti Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted Andria Ch. (DoB 1974) for illegal purchase and keeping and transit of drugs at bus station located in Tbilisi.
During the personal search law enforcers seized 9 packages of drug substance weighing 5,15 gr. According to the results of expertise drug substance contained 0,174 gr of heroin.
Drug test revealed that Andria Ch. was under the drug influence in the moment of his detention.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, transit and keeping of drugs, article 260, I part of the Criminal Code.