• შსს-მ ნარკოდანაშაულისათვის ორი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით, 1981 წელს დაბადებული, აზერბაიჯანის მოქალაქე ხეიალე ს. და 1980 წელს დაბადებული, თურქეთის მოქალაქე რიზა ი. ბათუმში, ხეიალე ს-ს დროებით საცხოვრებელ ბინაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ხეიალე ს-ს პირადი ჩხრეკისას 70 აბი ნარკოტიკული საშუალება „ექსტაზი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 11,83 გრ ნარკოტიკულ საშუალება მეტამფეტამინს შეიცავს, ხოლო რიზა ი-ს პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია 2 აბი „ექსტაზი“, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,16 გრ ნარკოტიკულ საშუალება მეტამფეტამინს შეიცავს.
ნარკოლოგიურმა შემოწმებამ დაადგინა, რომ ხეიალე ს. დაკავებისას „ექსტაზი“-ს და მარიხუანის, ხოლო რიზა ი. „ექსტაზი“-ს ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება ხეიალე ს-ს მიმართ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილით), ხოლო რიზა ი-ს მიმართ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

• Two persons detained for drug crime
The officers of Ajara Division of Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Azerbaijani citizen Kheiale S. (DoB 1981) and Turkish citizen Riza I. (DoB 1980) in the temporary place of residence of Kheiale S. located in Batumi.
During the personal search of Kheiale S. law enforcers seized 70 pills of ecstasy, containing 11,83 methamphetamine according to the drug expertise. Police also seized 2 pills of the same drug from another detainee, containing 0,16gr of methamphetamine.
Drug test revealed that both of the detainees were under the drug influence in the moment of detention.
Investigation against Kheiale S. is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part while investigation against another detainee is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, II part of the Criminal Code of Georgia.