შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ლევან მ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას „სუბუტექსი“-ს 9 აბი და აბის ნატეხები ამოღეს, რაც ექსპერტიზის დასკვნით 0,117198 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი აწარმოებს.

The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigatiave and searching activities held on the basis of operative information detained Levan M. (DoB 1981) for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the searching activities held in the detainee’s house law enforcers seized 9 pills of subutex drug and several pieces of the same narcotic. According to the results of expertise the seized drug contains 0,117198gr of buprenorphine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code. Investigation is conducted by Central Criminal Police Department.