შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი ავთანდილ შ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით მარნეულში, ომარ ხაიამის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, 15 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ქიმიური ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად, ამოღებული 12,3173 გრ ნარკოტიკული საშუალება 2,09215 გრ ჰეროინს შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• One person detained by MIA for drug-related crime
The officers of Kvemo Kartli regional division of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted Avtandil Sh. (DoB 1980) in Marneuli for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 15 packages of narcotic. Chemical expertise results showed that narcotic weighs 12,3173 gr and contains 2, 09215 gr of heroin. Detainee has already pleaded guilty.