• შსს-მ ნარკოდანაშაულისთვის თურქეთის მოქალაქე დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის აჭარის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1984 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ე.ქ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ბუპრენორფინის შემცველი 47 აბი და აბის ნატეხები ამოიღეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of the Central Criminal Police Department along with officers of Achara division of the same department detained citizen of Turkish republic in Tbilisi- E.Q. (DoB 1984) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee police officers seized 47 pills containing buprenorphine. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the criminal code of Georgia.