შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის 1-ლი მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ჯიმშერ კ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა, შემდგომი გასაღების მიზნით, უკანონოდ შეიძინა და შეინახა „სუბუტექსი“-ს აბები და ფხვნილი, რომელსაც პერიოდულად ყიდდა. გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ ჯიმშერ კ-მ საკუთარი საცხოვრებელი ბინიდან, სხვადასხვა დროს, ბუპრენორფინის შემცველი სხვადასხვა რაოდენობის ნარკოტიკული საშუალება 600 ლარად გაყიდა. სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა ამოიღეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური დეპარტამენტი აწარმოებს.

The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-investigative activities detained Jimsher K. in Tbilisi for illegal purchase, keeping and selling of drugs in large quantities.
Investigation established that with the aim of further realization detainee illegally purchased and stored “Subutex” pills and powder and sold the mentioned narcotics occasionally. Investigation also established that Jimsher K. sold buprenorphine containing drugs for 600 USD. Law enforcers seized sum received through selling drugs during the searching activities held in the detainee’s apartment.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs in large quantities, article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia.