• შსს-მ ნარკოტიკული ნივთიერების შემცველი და ე.წ. „ბიოს“ 167 აბი ამოიღო
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ–საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალების და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, 1969 წელს დაბადებული ლაურა ჯ. და 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ვახტანგ ხ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ლაურა ჯ-ს პირადი ჩხრეკისას ამოიღეს ნარკოტიკული ნივთიერება ბუპრენორფინის შემცველი 124 აბი „სუბოქსინი“, 28 აბი „მეტადონი“, 8 აბი და აბის ნატეხი ე.წ. „ექსტაზი“, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,5414 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება მდმა-ს (3,4-მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს) შეიცავს. ასევე, ამოღებულია 7 აბი ე.წ. „ბიო“, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ტრიპტამინის ნაერთთა კლასს მიეკუთვნება. გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა ნარკოტიკული საშუალებები და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებები თურქეთის რესპუბლიკაში შეიძინეს და საქართველოში უკანონოდ შემოიტანეს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით ლაურა ჯ.-ს და ვახტანგ ხ.-ს სხვადასხვა სახის ნარკოტიკის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდათ.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით, მე- 6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და ,,ბ“ და მე-4 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტებით).

The officers of Detectives Division of Tbilisi Police Department of MIA as a result of operative and investigative activities on the fact of illegal purchase, keeping and import to Georgia of drugs and new psychoactive substances detained Laura J. (DoB 1969) and previously convicted Vakhtang Kh. (DoB: 1981) in Tbilisi International Airport.
During searching activities of Laura J. law enforcers seized 124 pills of “Suboxsine” containing buprenorphine, 28 pills of “methadone”, 8 pills and a piece of a pill of so called “ecstasy”, which according to an expertise decision contained 0,5414 gr of narcotic substance MDMA (3,4-metilendioksimetampetamin). Also, the law enforcers seized 7 pills of so called "Bio", which according to an expertise decision belongs to the category of tryptamine compounds. The investigation established that the detainees purchased the drugs and new psychoactive substances in the Republic of Turkey and have illegally imported to Georgia.
Drug tests of Laura J. and Vakhtanng. Kh diagnosed the facts of abuse of different drugs.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import to Georgia of new psychoactive substances in large and in particularly large quantities by a group with preliminary agreement (Article 260, part III, sub-clauses “a” and “b”, part VI, sub-clause “a”, Article 262,part II, sub-clauses “a” and “b” and part IV, sub-clause “a”).