• შსს-მ ორგანიზებულ-დანაშაულებრივი ჯგუფის 3 წევრი დააკავა, ხოლო 2 წევრი სისხლის სა...
შსს-მ ორგანიზებულ-დანაშაულებრივი ჯგუფის 3 წევრი დააკავა, ხოლო 2 წევრი სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცა
შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და შიდა ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის საოლქო პროკურატურის თანამშრომლების მიერ ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორგანიზებულ-დანაშაულებრივი ჯგუფის 3 წევრი: 1968 წელს დაბადებული თამარ წ., 1980 წელს დაბადებული ლაშა ა. და 1987 წელს დაბადებული ირაკლი კ. დააკავეს, ხოლო 2 წევრი: 1950 წელს დაბადებული ელენე ქ. და 1997 წელს დაბადებული თეო ნ. სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ორგანიზებული ჯგუფის წევრებმა, სხვადასხვა დროს, ოფიციალური სანოტარო აქტების გაყალბების შედეგად, 4 მოქალაქის კუთვნილ 6 ბინასა და მიწის ნაკვეთზე ქონებრივი უფლებები თაღლითურად მოიპოვეს.
საქმეზე ჩატარებული სასაქონლო ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად, მოქალაქეებისთვის მიყენებულმა ქონებრივმა ზიანმა ჯამში 2 130 110 ლარი შეადგინა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 25-180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“, „გ“ და მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით, სსკ-ის 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და სსკ-ის 25-362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• MIA Detained 3 Members of Organized Criminal Group and 2 Members Brought to Crim...
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the MIA along with the employees of Mtskheta-Mtianeti Regional Prosecutor's Office as a result of jointly conducted operative and investigative activities detained 3 members of the organized criminal group – Tamar Ts. (DoB: 1968), Lasha A. (DoB: 1980) and Irakli K. (DoB: 1987), while 2 members of the group – Elene K. (DoB: 1950) and Teo N. (DoB: 1997) were given to the criminal responsibility.
The investigation established that the members of the organized group, at different times, as a result of forgery of the official notary acts fraudulently obtained property rights on the 6 apartments of the citizens and plots of land of 4 citizens.
According to the report of the commodity examination the total property damage caused to the citizens amounts to 2 130 110 GEL.
The investigation is in progress under the sub-clauses “b” and “c” of the 3rd part and sub-clause “a” of the 4th part of the Article 25-180, the 1st part of the Article 362 and 1st part of the Article 25-362 of the Criminal Code of Georgia.