• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით ორი პირი დააკავა და ერთი პასუ...
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით, 1953 წელს დაბადებული, წარსულში ანალოგიური დანაშაულისთვის ნასამართლევი, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ომერ ი. და 1949 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე უსუფ თ. დააკავეს, ხოლო 1973 წელს დაბადებული საქართველოს მოქალაქე ლეილა კ. სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები ბათუმში, დროებით მფლობელობაში არსებული სასტუმროებისა და დისკოკლუბების ფართებს, გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის უთმობდნენ. სამართალდამცველებმა სასტუმროებისა და დისკოკლუბების მომსახურე პერსონალი და ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს.

• Two Turkish citizens detained and one Georgian citizen brought to justice for pr...
Two Turkish citizens detained and one Georgian citizen brought to justice for providing lodging to prostitution
As a result of the operative-investigative activities the officers of the Ajara Detectives division previously convicted Turkish citizen Omer I. 9DoB 1953) was detained as well as Usub T. (DoB 1949) and Georgian citizen Leila K. (DoB 1973) was brought to justice for providing lodging to prostitution.
Investigation established that detainees provided lodging to prostitution at the hotel and disco bar temporarily owned by them, in return for certain amount of cash. Law enforcers already interrogated female workers of the mentioned facilities.
Investigation is in progress on the fact of providing lodging to prostitution, article 254 envisaged by the Criminal Code.