• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით რამდენიმე პირი დააკავა
შსს-ს ბათუმის საქალაქო სამმართველოს და ამავე სამმართველოს პირველი, მეორე, მესამე, მეოთხე, მეხუთე და მეექვსე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით, ბათუმში 7 სასტუმროს დროებითი მფლობელები: 1990 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე უმითიაშარ ქ, 1985 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე გოგა ა. 1973 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ჯოშქუნ უ, 1977 წელს დაბადებული, ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქე მოჰამმადჰოსეინი ლ, 1956 წელს დაბადებული, აზერბაიჯანის მოქალაქე კარინა გ, 1981 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ფერდი დ. დააკავეს, ხოლო 1972 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე ლევან ზ. და 1993 წელს დაბადებული საქართველოს მოქალაქე მირიან მ. პასუხისგებაში მიეცნენ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულები, გარკვეული გასამრჯელოს სანაცვლოდ, ქალბატონებს სასტუმროების ნომრებს პროსტიტუციისთვის სისტემატურად უთმობდნენ. სამართალდამცველებმა სასტუმროებში მომუშავე პირები და ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს.
გამოძიება პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 254-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• 7 people detained for providing lodging to prostitution
The officers of Batumi Police Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained seven hotel owners for providing lodging to prostitution. The detainees are as follows: citizen of Turkey Umitiashar Q. (DoB 1985) Georgian citizen Goga A. (DoB 1973) Turkish citizen Joshkun U. (DoB 1973) Iranian citizen Mohhamahusein L. (DoB 1977) Azerbaijani citizen Karina G. (DoB 1956) Turkish citizen Ferdi D. (DoB 1981) as for Georgian citizens Leva Z. (DoB 1972) and Mirian M. (DoB 1993) were brought to criminal responsibility.
Investigation established that detained persons provided lodging to prostitution in their hotels for certain amount of cash. Police has already interrogated hotel personnel and female witnesses.
Investigation is in progress on the fact of providing lodging to prostitution, article 254, I part of the Criminal Code.