• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე ერთი პირი ამხილა
შსს-ს აჭარის ა/რ-ის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე კარინა გ. პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მხილებული პირი ბათუმში, იჯარით აღებულ სასტუმროში, გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის ფართს უთმობდა.
სამართალდამცველებმა სასტუმროს მომსახურე პერსონალი და ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს. მხილებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Batumi City Division of the Police Department of Adjara A/R, as a result of operative-searching activities revealed Karina G. (D.o.B.: 1959), citizen of the republic of Azerbaijan - for providing lodging to prostitution.
The investigation established that the mentioned individual provided lodging for prostitution to women for certain amount of cash in the hotels rented in Batumi.
The law enforcers have already interrogated hotel personnel and female witnesses. The revealed individual has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of making available an area for prostitution (Article 254 of the Criminal Code of Georgia).