• შსს-მ ქრთამის აღების ფაქტზე სამცხე-ჯავახეთში ორი პირი დააკავა
შსს-ს ახალციხის რაიონული სამმართველოს და ანტიკორუფციული სააგენტოს სამცხე-ჯავახეთის რეგიონალური სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დაბა ადიგენსა და ქალაქ ახალციხეში, ქრთამის აღების ფაქტზე, სამცხე-ჯავახეთის სატყეო სამსახურის ადიგენის სატყეო უბნის ტყისმცველი მამუკა ე. და სატყეო სამსახურის ახალციხის სატყეო უბნის ტყისმცველი შალვა გ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მამუკა ე. და შალვა გ. გარკვეული პერიოდის განმავლობაში, თანხის სანაცვლოდ, მოქალაქეებს ტყის უკანონოდ გაჩეხვის უფლებას აძლევდნენ.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლით, რაც 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Two persons detained for bribery
The officers of Akhaltsikhe division of Anti-corruption Agency, as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained employee of Adigeni forestry district of Samtskhe-Javalheti Forestry Service Mamuka E. in and Shalva G. the employee of Akhaltsikhe forestry district on the fact of bribery.
Investigation established that Mamuka E. and Shalva G. allowed certain citizens illegal timber cutting in exchange for certain amount of cash.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment.