• შსს-მ ქურდობის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი 2 პირი: 1987 წელს დაბადებული რ.ბ. და 1987 წელს დაბადებული პ.ქ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის აგვისტო-ოქტომბერში გორში 5 ბინა გაქურდეს, საიდანაც სხვადასხვა დასახელების საოჯახო ტექნიკა, ძვირფასეულობა და ფული წაიღეს. ქურდობის შედეგად, მოქალაქეებისთვის მიყენებული მატერიალური ზარალის საერთო ოდენობამ 9020 ლარი შეადგინა.
სამართალდამცველებმა მოპარული ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება მიმდინარეობს წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ქვეპუნქტით, მე-3 ნაწილის „ა“ და „გ“ ქვეპუნქტებით).

• Two persons detained for stealing
The officers of Gori police division of Shida Kartli police department as a result of searching and investigative activities, held on the basis of operative information, detained several times convicted two persons: R.B. (DoB 1987) and P.Q. (DoB 1987) for stealing.
Investigation established that in August-September period of the current year detainees robbed 5 apartments and thus appropriated household appliances, jewelry and cash. As a result of the robberies, detainees inflicted 9020 GEL worth damage to the citizens.
Part of the stolen items has been seized by MIA as evidences.
Investigation is in progress on the fact of stealing committed in group, article 177, II part, sub-paragraph A and III part, sub-paragraph A and C of the Criminal Code