შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის შიდა ქართლის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული გიგა ჭ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 6 მარტს, გორში, ჭავჭავაძის გამზირზე, სახურავიდან ფარულად შეაღწია კომპიუტერული ტექნიკის ერთ-ერთ მაღაზიაში, საიდანაც სხვადასხვა მოდელისა და დასახელების 72 მობილური ტელეფონი, 10 ციფრული ფოტოაპარატი, მონო- და ბალიბარათები, ოპერატიული მეხსიერების პლატა, მეხსიერების ჩიპები, 4 პლანშეტური კომპიუტერი, „ტაოპრივატბანკი“-ს კუთვნილი 1 პლანშეტური კომპიუტერი და 310 ლარი მოიპარა. იმავე მაღაზიიდან მეორე მაღაზიაში შეაღწია, სადაც 2 ვიდეოკამერას, 14 ნოუთბუქს, 1 პლანშეტურ კომპიუტერს, მეხსიერების ჩიპებს ფარულად დაეუფლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნაქურდალი ნივთების საერთო ღირებულებამ 34 000 ლარი შეადგინა. სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას მოპარული ნივთების მცირე ნაწილი ამოიღეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის 1-ლი ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Shida Kartli main division of Central Criminal Police Department as a result of searching and investigative activities held on the basis of operative information detained Giga Ch. (Dob 1989) on the fact of stealing.
Investigation revealed that detainee penetrated in computer store located at Chavchavadze Avenue, Gori onMarch 6 and stole 72 mobile phones, 10 photo cameras, mono cards of various mobile operators, flash memory cards, 4 IPads, 1 IPad owned by “Tao Privat Bank” and 310 Gel. He manages to perpetrate from computer store to another one where he also stole 2 video cameras, 14 portable computers, 1 IPad, flash memories and fled from the crime scene.
It was established by investigation that fiscal damage amounted to 34 000 Gel. During the searching activities held in detainee’s house law enforcers seized part of stolen items. Detainee has already pleaded guilty.