შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს გორის რაიონული სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული გიორგი ო. და 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისა და ყაჩაღობისთვის ნასამართლევი გიორგი გ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა თბილისი-ნიქოზის მოქმედი სარკინიგზო მაგისტრალის მე-13, მე-14, მე-15 კილომეტრიდან 1,5 კმ სიგრძეზე, „საქართველოს რკინიგზის“ კუთვნილი, მატარებლის ლიანდაგის დამჭერები მოიპარეს.
სამართალდამცველებმა გიორგი ო. და გიორგი გ. სოფელ ახალდაბაში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი სარეალიზაციოდ გამზადებული მოპარული დამჭერების ტრანსპორტირებას აპირებდნენ.
ორივე დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს. მათ ასევე აღიარეს მანამდე ჩადენილი რამდენიმე მსგავსი ფაქტი. გამოძიებით დადგენილია, რომ მათ მიერ „საქართველოს რკინიგზისთვის“ მიყენებული ზარალი საერთო ჯამში 1134 ლარს შეადგენს.
გამოძიება ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Gori police division of Shida Kartli Regional Main Division as a result of operative-investigative activities detained Giorgi O. (DoB 1973) and previously convicted for stealing and armed robbery Giorgi G. (DoB 1979) for stealing.
Investigation established that stole railway holders of Tbilisi-Nikozi route owned by the “Georgian Railway”.
The mentioned persons were detained in Akhaldaba by the law enforcers when they attempted to transport the stolen items.
Both of the detainees have already pleaded guilty. They also admitted to commit similar offences in the past. Investigation established that fiscal damage caused to the “Georgian Railway” amounted to 1134 GEL.
Investigation is in progress on the fact of stealing, article 177, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code. The committed crime envisaged from 4 to 7 years of imprisonment.