შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს, გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად 2 არასრულწლოვანი: 1997 წელს დაბადებული ბესო დ. და 1998 წელს დაბადებული თორნიკე ს. ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბესო დ. და თორნიკე ს. იმ დროს დააკავეს, როცა ისინი სარეალიზაციოდ გამზადებული მოპარული ნივთების ტრანსპორტირებას აპირებდნენ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულები გლდანის რაიონში სისტემატურად ქურდავდნენ საცხოვრებელ ბინებს. ბესო დ-მ და თორნიკე ს-მ ბინების ქურდობის 7 ფაქტი აღიარეს. სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ოქროს, ვერცხლის სამკაულები, ფული, საოჯახო ტექნიკა და აპარატურა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,გ“ ქვეპუნქტით)

The officers of Gldani-Nadzaladevi Police Division of MIA as a result of operative-investigative activities detained 2 minors: Beso D.(Dob 1997) and Tornike S.(Dob 1998) for stealing committed by the group.
The mentioned persons were detained by the law enforcers in the attempt to transport the stolen items.
Investigation established that detainees penetrated the houses of certain citizens located at Gldani district systematically. Beso D. and Tornike S. admitted to commit 7 case of stealing. Police officers seized the stolen gold and silver jewelry, cash, technic and equipment as evidences.
Investigation is in progress on the fact of stealing by the group, article 177, III part, G sub-paragraph of the Criminal Code of Georgia.