შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ნინოწმინდის და ახალქალაქის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად 1985 წელს დაბადებული გურამ ფ, 1957 წელს დაბადებული სეთრაკ ს, 2004 წელს დაბადებული მარტინ ს, 2003 წელს დაბადებული არმენ კ, 1959 წელს დაბადებული არზუმან ს. და 2002 წელს დაბადებული აღასი მ. ქურდობის ფაქტზე ამხილეს.
გამოძიებამ დადგინა, რომ მხილებულებმა სხვადასხვა დროს ნინოწმინდის რაიონში ბაქო-თბილისი- ყარსის რკინიგზის მშენებარე ობიექტიდან და ახალქალაქის რაიონის სოფელ დადეშის ტერიტორიაზე გამავალი რკინიგზის სადგურიდან სხვადასხვა ნივთები მოიპარეს, რითიც მფლობელ კომპანია „ფოლათ იოლ იაფი“-ს, „აზერინ შატ სერვის“-ს და შპს „დემირიოლსერვის“-ს დიდი ოდენობით მატერიალური ზარალი მიაყენეს.
სამართალდამცველებმა მხილებულების საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ნაქურდალი ნივთები ამოიღეს. მხილებულები აღიარებენ ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Ninotsminta and Akhalkalakai police stations of Samtskhe-javakheti Regional Main Division, as a result of jointly held operative-investigative activities revealed Guram P. (DoB 1985) Setrak S. (DoB 1957) Martin S. (DoB 2004) AAArmen K. (DoB 2003) Arzuman S. (DoB 1959) and Asagi M. (DoB 2002) for stealing.
Investigation established that the above mentioned persons stole different items from the railway facility under construction as well as from Dadeshi village railway station and caused material damage in large quantities to “Polat Oil Iapi” “Arzen Shat Service” and “Demiriolservice” LTD.
During the searching activities held in the houses of the aforementioned persons law enforcers seized stolen items. They have already pleaded guilty.