• შსს-მ ქურდობის რამდენიმე ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა 1996 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისთვის ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი გიორგი ა. და 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ძარცვისთვის ნასამართლევი, ამჟამად ასევე პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი სანდრო შ. ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გიორგი ა. და სანდრო შ. გვიან ღამით, თბილისში, იპოლიტე ხვიჩიას N16-ში იმ დროს დააკავეს, როცა მათ სუვენირების მაღაზია გაქურდეს და შემთხვევის ადგილიდან მიმალვას ცდილობდნენ. პოლიციელებმა დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას ნაქურდალი ბიჟუტერია და 60 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გიორგი ა. და სანდრო შ. თბილისის სხვადასხვა რაიონში მდებარე თონეებსა და სასურსათო მაღაზიებს ქურდავდნენ, საიდანაც სხვადასხვა სასმელს, სიგარეტს და ფულს იპარავდნენ. ბრალდებულებმა ასევე მიმდინარე წლის 1 ნოემბერს თბილისში, ქართველიშვილის ქუჩაზე, არასამთავრობო ორგანიზაცია „გადაარჩინე სიცოცხლე“-ს ოფისის ფანჯარა ჩაამტვრიეს, აღნიშნული ოფისიდან სუპერმარკეტ „ჯა-ზუ“-ს საწყობში შეაღწიეს და ერთი ყუთი შოკოლადი წაიღეს. დაკავებულები აღიარებენ ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Vake-Saburtalo police Division of MIA previously convicted for stealing and currently released under probationary sentence Giorgi A. (Dob 1996) and previosuly convicted for robbery Sandro Sh. (Dob. 1994), who was also released under probationary sentence, detained for theft committed by group.
The law enforcers detained Giorgi A. and Sandro Sh. late at night at Ipolite Khvichia street, Tbilisi, when they robbed souvenire shop and attempted to fled from the crime scene. During the personal search of detainees the law enforcers seized stolen bijouterie and 60 GEL as evidence.
The investigation established that Giorgi A. and Sandro Sh. penetrated bakeries and supermarkets located at several districts of Tbilisi and stole beverage, sigarettes and money from them. Also at November 1, detainees broke the window of office of non-govermental organization “Save the life” located at Qartvelishvili street, Tbilisi and from the abovementioned office penetrated in the supermarket “Ja-Zu” where they stole one box of chocolate. Detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of theft committed by group, article 177, part 3, “A” sub-paragraph.