• შსს-მ რუსთავში ბინის ქურდობის ფაქტი აღკვეთა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრები: 1973 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ვალერი ს, 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი ფ, 1990 წელს დაბადებული ზოსიმე ზ, 1991 წელს დაბადებული სულიკო შ. და 1996 წელს დაბადებული ბადრი ზ. წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ქურდობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები რუსთავში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი ც. ქ-ს დროებითი საცხოვრებელი ბინის გაქურდვას ცდილობდნენ. პოლიციამ, დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას, ნაქურდალი ნივთები - 2 ლეპტოპი და ბინის პატრონის სამკაულები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ბინაში უკანონო შეღწევით ქურდობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და მე-3 ნაწილის „ა“ და „გ“ ქვეპუნქტებით).

• Fact of stealing from the apartment foiled by MIA
Rustavi police division of Kvemo Kartli Police Department as a result of operative-investigative activities detained members of the criminal group: previously convicted Valeri S. (DoB 1973), previously convicted Giorgi P. (DoB 1991), Zosime Z. (DoB 1990) Suliko Sh. (DoB 1991) and Badri Z. (DoB 1996) for the attempted stealing.
Law enforcers detained the mentioned persons when they were trying to steal from the apartment owned by the citizen Ts. K. As a result of the personal search law enforcers seized 2 laptops and jewelry as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted stealing causing substantial damage, article 19-177, II part, sub-paragraph A and par III, sub-paragraph A and C of the Criminal Code.