• შსს-მ რუსთავში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ერემეი ბ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული რუსთავში, ზედგენიძის ქუჩაზე, თავს დაესხა 78 წლის მამაკაცს, მუცლის არეში ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა, რის შემდეგაც დაეუფლა მის კუთვნილ 175 ლარს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ერემეი ბ. რუსთავში, საკუთარი საცხოვრებელი სახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
გამოძიება ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილი „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Rustavi police division of Kvemo Kartli Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained previously convicted for various offences – Eremei B. (DoB 1987) for the armed assault.
Investigation established that detainee offended 78 year old male in Rustavi and inflicted multiple injuries in belly area with a cold steel. After the above mentioned offender appropriated 175 GEL and left the crime scene.
Law enforcers detained Eremei B. in vicinities of his own house in Rustavi as a result of operative-searching and investigative activities.
Investigation is in progress on the fact of armed assault, article 179, III part, sub-paragraph B of the Criminal Code.