• შსს-მ საგარეჯოს რაიონში განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ორჯერ ნასამართლევი ზურაბ ტ. განზრახ მკვლელობის, ხოლო 1967 წელს დაბადებული, ასევე წარსულში ნასამართლევი ანდრია შ. დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ზურაბ ტ-მ 2014 წლის 2 თებერვალს, ღამით, საგარეჯოს რაიონის სოფელ ნინოწმინდაში, ანდრია შ-ს საცხოვრებელ სახლში, 1971 წელს დაბადებულ თეონა ც-ს ურთიერთშელაპარაკებისას სხეულის დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. თეონა ც. მიყენებული დაზიანებებისგან რამდენიმე საათში გარდაიცვალა. დანაშაულს შეესწრო ანდრია შ, რომელმაც მომხდარის შესახებ პოლიციას არ შეატყობინა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ზურაბ ტ. სოფელ სარფში, ხოლო ანდრია შ. თელავში დააკავეს.
ზურაბ ტ. აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ზურაბ ტ-ს მიმართ განზრახ მკვლელობის, ხოლო ანდრია შ-ს მიმართ დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 376-ე მუხლებით).

The officers of Kakheti Regional Main Division as a result of investigative activities detained two times convicted in past-Zurab T. (DoB 1988) for premeditated murder and previously convicted Andria Sh. (DoB 1967) for non-reporting the crime.
Investigation established that late at night on February 2, 2014 Zurab T. inflicted body injuries to Teona Ts. on the basis of conflict that took place in the house owned by Andria Sh. After the conflict Zurab T. fled from the crime scene. Teona Ts. die in several hours as a result of injuries sustained during the conflict. The crime was witnessed by Andria Sh. who did not report to the police regarding the mentioned fact.
Law enforcers managed to detain Zurab T. as a result of operative-searching and investigative activities in Sarpi, while Andria Sh. was detained in Telavi.
Zurab T. has already pleaded guilty.
Investigation against Zurab T. is in progress on the fact of premeditated murder and investigation against Andria Sh. is in progress on the fact of non-reporting the crime (articles 108 and 376 respectively, envisaged by the Criminal Code of Georgia.