• შსს-მ საგარეჯოში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად 1930 წელს დაბადებული გუგული ჭ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა საგარეჯოში, თავის საცხოვრებელ სახლში, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1976 წელს დაბადებული მალხაზ ბ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით გულის არეში დაჭრა. მიყენებული ჭრილობის შედეგად მალხაზ ბ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გუგული ჭ. მომხდარიდან 20 წუთში, საგარეჯოშივე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Kakheti Regional Main Division as a result of immediate operative-searching activities detained Guguli Tch. (DoB 1930) for committing premeditated murder.
Investigation established that detainee, on the basis of conflict wounded Malkhaz B. with a firearm in chest area in his own house located in Sagarejo. Due to the received injury the victim died at the place of crime.
As a result of immediate operative-searching and investigative activities law enforcers managed to detain Guguli Tch. in 20 minutes after the crime took place in Sagarejo. The weapon of murder was also seized by police as evidence. Detainee has already pleaded guilty.