• შსს-მ საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში ველომარათონი გამართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეული ბათუმში გრძელდება. კვირეულის ფარგლებში, ველომარათონი გაიმართა, რომელშიც ველომოყვარულებმა, ადგილობრივმა სპორტსმენებმა და ტურისტებმა მიიღეს მონაწილეობა და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიას შეუერთდნენ.
ღონისძიება შსს-ს მომსახურების სააგენტოს სპორტული კლუბის - MIA Force მრბოლელმა, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სახემ, დათა ქაჯაიამ გახსნა. მან მარათონის მონაწილეებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდა და საგზაო მოძრაობის წესების დაცვისკენ მოუწოდა.
ველომარათონის მონაწილეებმა საგზაო მოძრაობის პროგრამის ბრენდირებული მაისურები და კეპები მოირგეს. მათ სტარტი კვირეულის ფარგლებში მოწყობილი გამოფენის ტერიტორიიდან აიღეს და ველოსიპედებით 3-კილომეტრიანი მანძილი დაფარეს.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოსა და სპორტული კლუბის - MIA Force მიერ ორგანიზებული კვირეული ბათუმში უკვე მეხუთე დღეა მიმდინარეობს. საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის კვირეულის ფარგლებში, ბათუმის ბულვარში სხვადასხვა ღონისძიება გაიმართა.

• Within the scopes of the Road Safety Campaign MIA held cycling marathon
The Service Agency of the Ministry of Internal Affairs continues Road Safety Week in Batumi. Within the scopes of the Road Safety Week, the Service Agency held cycling marathon participated by amateur cyclists, local sportsmen and tourists.
The event was opened by Data Kajaia - the racer of the Service Agency`s sport club “MIA Force” and the face of the Road Safety campaign. Data Kajaia provided participants of the marathon with detailed information regarding the Road Safety campaign and called them to observe traffic rules.
Participants of the cycling marathon were wearing Road Safety campaign branded T-shirts and caps. The marathon started from the exhibition area arranged within the scopes of the Road Safety Week and covered 3 km. distance.
Today is the fifth day of the Road Safety Week organized by the Service Agency and sport club “MIA Force”. Within the scopes of the Road Safety Week variety of events were held in Batumi Boulevard.