• შსს-მ სამი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარმა სამმართველომ, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტთან ერთად, მიმდინარე წლის 3 და 4 სექტემბერს რამდენიმე მნიშვნელოვანი საგამოძიებო და ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიება განახორციელა.
კერძოდ, დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ. ყ. თბილისში დააკავეს. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ამოღებული იქნა პისტოლეტი, მჭიდითა და 4 ცალი ვაზნით; ასევე, სავარაუდოდ, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი 4 ცალი თეთრი ფერის აბი და 2 ცალი თეთრი ფერის აბის ნატეხი, რომლებზეც დანიშნულია შესაბამისი ქიმიური ექსპერტიზა. გ. ყ.-ს მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა 24 ცალი ვაზნა ამოიღეს. ნარკოლოგიური შემოწმებისას დაკავებულს ნარკოტიკული საშულებებების: მარიხუანასა და სუბოტექსის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.
აღნიშნული საგამოძიებო ღონისძიების პარალელურად, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებულ საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა 1989 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ნ. ნ. თბილისში დააკავეს. მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ამოღებული იქნა ცეცხლსასროლი იარაღი - პისტოლეტი და 7 ცალი ვაზნა. გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლების მიერ, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ასევე დაკავებული იქნა 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ. ფ. დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა ამოიღეს ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი ერთი მჭიდით, 30 ცალი ვაზნა და ერთი შეკვრა, სავარაუდოდ, ნარკოტიკული ნივთიერება, რომელზეც დანიშნულია ქიმიური ექსპერტიზა. გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• MIA Detained Three Individuals
The Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department along with Tbilisi Police Department of the MIA on September 3 and 4, 2016 carried out number of significant investigative and operative-searching activities.
In particular, the officers of the Division for fight Criminals Underworld detained in Tbilisi G.K. (DoB: 1990). During the personal search of a detainee the law enforcers seized a pistol with a cartridge and 4 bullets; also, probably, drug containing 4 white color pills and 2 pieces of white pills; the relevant chemical expertise is designated. As a result of a search of a vehicle driven by G. K. the law enforcers seized 24 bullets. The drug test revealed the fact of abuse marijuana and subotex. The investigation is in progress under the 2nd and 3rd parts of the Article 236 of the Criminal Code of Georgia.
In parallel the above mentioned investigative activities, the officers of the Special Cases Division of the Main Division for Fight against Organized Crime of the Central Criminal Police Department detained in Tbilisi previously multiply convicted N.N. (DoB: 1989). During the search of a detainee`s apartment the law enforcers seized firearm – pistol and 7 bullets. The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and storage of firearms (part II of the Article 236 of the Criminal Code of Georgia).
The officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department as a result of investigative activities carried out on the basis of operative information detained previously convicted G.P. (DoB: 1986). During the search of a detainee`s apartment the law enforcers seized machine gun with a cartridge, 30 bullets and 1 package of narcotic substance; the chemical expertise of the mentioned substance is scheduled. The investigation is in progress under the part II of the Article 236 of the Criminal Code of Georgia.