• შსს-მ სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე ფოთის მერიის სივრცითი მოწყობის თანამშრომ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე, ფოთის მერიის სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურისა და მშენებლობის სამსახურის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი ნუგზარ ტუღუში ამხილეს, ხოლო ქურდობის ფაქტზე ამხილეს და დაკავეს მოქალაქე გელა დ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნუგზარ ტუღუშმა 2012 წლის აგვისტოში შეადგინა ხელშეკრულება სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ, რა დროსაც არაჯეროვნად შეასრულა მასზედ დაკისრებული სამსახურებრივი მოვალეობა, კერძოდ, ხელშეკრულების პირობების შესრულებაზე კონტროლი არ განახორციელა, რითიც გელა დ-ს საშუალება მისცა ფარულად, მართლსაწინააღმდეგოდ დაუფლებოდა სახელმწიფოს კუთვნილ გარე განათების დემონტაჟებულ ბოძებს, რის შედეგადაც სახელმწიფოს 36 203,58 ლარის მნიშვნელოვანი მატერიალური ზიანი მიადგა.
გამოძიება სამსახურებრივი გულგრილობის და ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 342-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ა“ და მე-3-ე ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტებით, რაც 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Anti-corruption Agency as a result of operative-searching and investigative activities exposed interim head of Architecture and construction service of Poty City Hall- Nugzar Tughushi for official duty negligence, while Gela D. was exposed and detained for robbery.
Investigation established that Nugzar Tughushi has concluded agreement on the state procurement in August of 2012 and fulfilled his duties with negligence, in particular failed to monitor the fulfilment of conditions stated in the agreement, enabling Gela D. to appropriate state property. Physical damage caused to the state amounted 36 203 58 GEL.
Investigation is in progress on the fact of neglecting official duties and robbery, articles 342, I part and article 177, II part, sub-paragraph A and part III, sub-paragraph B of the Criminal Code. The committed crime envisages from 4 to 7 years of imprisonment.