• შსს-მ სამსახურებრივი სიყალბის ბრალდებით სოფელ გრემის რწმუნებული დააკავა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ გრემის ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებული, 1956 წელს დაბადებული გიორგი ღუტიშვილი სამსახურებრივი სიყალბის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული, თანამდებობის ბოროტად გამოყენებით, მიმდინარე წლის შემოდგომაზე, რთვლის პერიოდში, ყურძნის მიღება-ჩაბარებისას, მოქალაქის სახელზე სისტემატურად გასცემდა ყალბ დოკუმენტაციას. გიორგი ღუტიშვილმა აღნიშნული მოქალაქის სახელზე სულ გასცა 108 ტონა ყურძნის მიღება-ჩაბარების შესახებ ყალბი ცნობები, რის გამოც, კახეთის რეგიონის რამდენიმე ღვინის ქარხანამ 81 000 ლარის ზარალი მიიღო.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გიორგი ღუტიშვილი გურჯაანში, ნონეშვილის ქუჩაზე დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Representative of Kvareli local municipality in the village of Gremi detained fo...
Representative of Kvareli local municipality in the village of Gremi detained for falsification in service
The officers of Gurjaani police division of Kakheti Regional Main Division as a result of operative-investigative activities detained representative of Kvareli local governance in the village of Gremi- Giorgi Ghutishvili (DoB 1956) for falsification in service.
Investigation established that detainee issued fake documentation during the vintage, when grapes bids were received by the factories. Giorgi Ghutishvili issued fake documents of receiving 108 tons of grapes by which fiscally damaged several wine factories in Kakheti region. The amount of damage has totaled 81 000 GEL.
As a result of operative-investigative activities Giorgi Ghutishvili was detained in Gurjaani as a result of operative-investigative activities.
Investigation is in progress on the fact of falsification in service, article 341 of the Criminal Code of Georgia.