• შსს-მ საქართველოში უკანონოდ შემოტანილი 19 488 აბი პრეგაბალინის შემცველი ფსიქოტრო...
შსს-მ საქართველოში უკანონოდ შემოტანილი 19 488 აბი პრეგაბალინის შემცველი ფსიქოტროპული საშუალება ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტრანზიტის წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების, ამავე დეპარტამენტის აჭარის ა/რ სამმართველოს, კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით პრეგაბალინის შემცველი ფსიქოტროპული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით სარფის საბაჟო გამშვებ პუნქტში საქართველოს მოქალაქეები - 1989 წელს დაბადებული სანხან მ. და 1974 წელს დაბადებული ელმარ დ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა სანხან მ-ს და ელმარ დ-ს მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანების ჩხრეკისას, სპეციალური სამალავიდან 19 488 აბი პრეგაბალინის შემცველი ფსიქოტროპული საშუალება ამოიღეს. დაკავებულები აღიარებენ ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 261-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 263-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• 19 488 pills of pregabalin seized by MIA
The officers of the division for the fight against Narkc-Transit of Central Criminal Police Department, Ajara regional division of the same Department, Counterintelligence Department and Customs Department of the Ministry of Finances as a result of operative-investigative activities detained Sakhan M. (DoB 1989) and Elmar M. (DoB 1974) at Sarpi border crossing point for illegal purchase, keeping and import of psychotropic substance on the territory of Georgia in especially large quantities.
During the searching activities held by policemen in vehicles of detainees, 19 488 pills of pregabalin containing pills were seized. Detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import of psychotropic substance on the territory of Georgia in especially large quantities, article 261, IV part, sub-paragraph A and article 263, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.