• შსს-მ თაღლითობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა რუსთავში მცხოვრები, 1974 წელს დაბადებული ლია ვ. თაღლითობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მოქალაქე გელა გ-ს 2013 წელს 6600 ლარის სანაცვლოდ უნივერსიტეტ „ვიტა“-ს ბაკალავრის ყალბი დიპლომი, თსუ-ს მაგისტრატურის გაყალბებული ცნობა და საკვალიფიკაციო კურსების გავლის დამადასტურებელი ყალბი მოწმობა დაუმზადა. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება თაღლითობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით). სასამართლომ ლია ვ-ს ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა.

• One person detained for swindle by MIA
The officers of Rustavi police division of Kvemo Kartli Regional Main Division detained resident of Rustavi Lia V. (DoB 1974) for swindle.
Investigation established that in 2013 detainee produced fake bachelor’s diploma of “Vita” university, certificate, confirming completion of magister program at Technical University of Georgia and qualification courses in return for 6600 GEL. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of swindling, article 180, II part; sub-paragraph B of the Criminal Code. Lia V. has already been sentenced to two months of preliminary detention by Court.