• შსს-მ თაღლითობის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ისანი-სამგორის მერვე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ნინო კ. და 1988 წელს დაბადებული ანრი ჯ. თაღლითობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნინო კ. სოციალური ქსელის საშუალებით, გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, მამაკაცებს შეხვედრას სთავაზობდა, „აჭარაბეთი“-ს საკუთარ ანგარიშზე მათ სხვადასხვა ოდენობის თანხას წინასწარ არიცხვინებდა და თანამზრახველ ანრი ჯ-სთან ერთად ფულს თაღლითურად ითვისებდა. გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ დაკავებულებმა 14 სხვადასხვა მოქალაქის კუთვნილი 775 ლარის ოდენობის თანხა მიითვისეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების საცხოვრებელი ბინიდან პორტატიული კომპიუტერი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ორივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Isani-Samgori division of Tbilisi main division of Mia as a result of operative-investigative and searching activities detained Nino K. (Dob 1992) and Anri J.(Dob 1988) on the fact of swindling.
Investigation established that Nino K. through social network in a certain amount of cash promised men to met, enrolled their money on her personal account of “Adjarabet” and appropriated money together with her male accomplice. Investigation revealed that detainees appropriated 775 Gel owned by 14 several citizens.The law enforcers seized portable computers from house of detainees as evidence.
Detainees have already pleded guilty.
Investigation is in progress under the article 180 part II “A” sub-paragraph of Criminal Code of Georgia.