• შსს-მ თელავის რაიონში მკვლელობისთის ძებნილი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ა. ზ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თელავის რაიონის სოფელ აკურაში, ურთიერთშელაპარაკებისას, სანადირო თოფიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა 1950 წელს დაბადებულ ნ.მ.-ს და მიიმალა. დაჭრილი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა. სამართალდამცველებმა ა. ზ. მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Person wanted for murder detained by MIA in Telavi
The officers of Kakheti Police Department of the MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained for premeditated murder A.Z. (DoB 1996), previously convicted.
The investigation established that in Akura village, Telavi region the accused, as a result of a quarrel inflicted lethal injuries from a firearm N.M. (D.o.B. 1950) and fled from the place of crime. The wounded died on the place. Law enforcers detained A.A in several days. Police officers seized the firearm as evidence during his personal search.