• შსს-მ თელავში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი შალვა ბ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ შალვა ბ-მ თელავში, თბილისის გზატკეცილზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1983 წელს დაბადებულ დავით მ-ს და 1985 წელს დაბადებულ ჯიმშერ ჯ-ს ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. ორივე დაჭრილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც ამ დრომდე განაგრძობენ მკურნალობას.
სამართალდამცველებმა შალვა ბ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში ყვარელში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• MIA detained one individual for a ttempted premeditated murder in Telavi
The officers of Telavi Regional Division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-searching activities detained previously convicted Shalva B. (DoB: 1989) for the attempted premeditated murder.
The investigation established that in Telavi Shalva B. as a result of a conflict inflicted multiple injuries with a cold arm to Davit M. (DoB: 1983) and Jimsher J. (DoB: 1985) and managed to flee from the scene. Both wounded individuals were transferred to the hospital, the victims are still staying in the hospital for medical treatment.
The law enforcers detained Shalva B. in a few hours in Kvareli. The weapon of a crime – knife – was seized as a material evidence.