• შსს-მ ცაისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს და ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული პანტე ნ, 1996 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ტიმოთე ყ, 1993 წელს დაბადებული, ასევე პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი დავით ნ. და 1997 წელს დაბადებული ხვიჩა წ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დანითა და გადაჭრილი სანადირო თოფით შეიარაღებული ბრალდებულები 27 ნოემბერს ზუგდიდის რაიონის სოფელ ცაისში მდებარე გაზგასამართ სადგურში შეიჭრნენ, იქ მყოფ ორ ოპერატორს სიცოცხლის მოსპობის მუქარით 700 ლარი გასტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, პანტე ნ. მომხდარიდან მეორე დღეს ხობში, ხოლო დანარჩენი სამი ბრალდებული 29 ნოემბერს რუსთავში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - გადაჭრილი სანადირო თოფი ორი საბრძოლო ვაზნით და დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ასევე ამოღებულია გატაცებული თანხის ნაწილი.
გამოძიება ყაჩაღობის, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 179-ე და 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

• Fact of armed robbery that took place in Tsaishi village has been solved
The officers of Zugdidi police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division along with Rustavi police division of Kvemo Kartli Regional Main Division, as a result of operative-searching and investigative activities detained Pante N. (DoB 1993), currently under probationary sentence Timote Kh. (DoB 1996), currently on probationary sentence Davit N. (DoB 1993) and Khvicha Ts. 9DoB 1997) for armed robbery.
Investigation established that mentioned persons assaulted gas station with cut gun and knife on November 27 located in Tsaishi village, Zugdidi and appropriated 700 Gel from the station operators under the threats of liquidation and fled from the place of crime.
As a result of operative-searching activities law enforcers detained Pante N. on the second day after the crime took place while others were taken under arrest on November 29 in Rustavi. The weapon of crime and knife were seized by police as evidence. Law enforcers also seized parts of the appropriated sum.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery and illegal purchase, keeping and carrying of firearms, articles 179 and 236 parts I and II of the Criminal Code.