შსს-ს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული როსტომ ა. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას „ტე-ტე“-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 16 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

The officers of third division of Vake-Saburtali police division of Mia as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Rostom A. (DoB 1977) on the fact of illicit purchase, keeping and carrying of firearms and armament.
During the searching activities of detainee law enforcers seized “TT” system pistol with 2 cartridges and 16 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms, Article 236 parts I and II of Crminal Code of Georgia.