შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი კ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ბრალდებით თბილისში, ვარკეთილის დასახლებაში, ხოლო 1973 წელს დაბადებული, ასევე წარსულში ნასამართლევი ავთანდილ კ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით, ბაგებში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, გიორგი კ-ს პირადი ჩხრეკისას, „გირსანის“ მოდელის პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 15 საბრძოლო ვაზნა, ხოლო ავთანდილ კ-ს კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას - „მაკაროვის“ სისტემის პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 9 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით).

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of the operative-searching and investigative activities detained previously convicted Giorgi K. (DoB 1993) for illegal carrying of firearms while previously convicted Avtandil K. was detained for illegal purchase, keeping and carrying of firearms. During the personal search of Giorgi K. policemen seized Girsan pistol with one cartridge and 15 bullets. While during searching activities held in Avtandil K’ s vehicle law enforcers seized Makarov Type pistol with one cartridge and 9 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition, article 236, III part of the Criminal Code.