• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე სა...
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ისანი-სამგორის სამმართველოს მე-8 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ზურაბ ფ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, ხოლო 1979 წელს დაბადებული მამუკა მ. და 1985 წელს დაბადებული შუქრი შ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ზურაბ ფ-ს პირადი ჩხრეკისას პისტოლეტის 10 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს, ხოლო მამუკა მ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ამოღებულია 2 „ეფ 1“-ის და 1 „ერ-გე-დე“-ს ტიპის ხელყუმბარა, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის 1 მჭიდი, რეზინის 7 ხელთათმანი და „ა-კა-ეს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის 218 საბრძოლო ვაზნა. შუქრი შ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას კი ამოიღეს გადაჭრილი სანადირო თოფი და ხიშტ-დანა.
გამოძიება ზურაბ ფ-ს მიმართ ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით), ხოლო მამუკა მ-ს და შუქრი შ-ს მიმართ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Three persons detained for illegal purchase and keeping of firearms and ammuniti...
The officers of Isani-Samgori Police Division of Tbilisi Main Division of MIA as a result of investigative and searching activities held on the basis of operative information detained in Tbilisi previously convicted Zurab Ph.(Dob 1981) for illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunitions, while Mamuka M. (Dob 1979) and Shukri Sh. (Dob 1985) for illegal purchase and keeping of firearms and ammunitions.
During the personal search of Zurab Ph. police seized 10 bullets, while during the searching activities held in the Mamuka M.’s house police seized 2 “F1” type and 1 “RGD” type hand-grenade, 1 magazine, 7 gloves and 218 bullets of “AKS” type automatic weapon. During the search held in the house of Shukri Sh. the law enforcers seized knife-bayonet and a hunting rifle.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunitions, article 236, I and II parts of the Criminal Code