• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და სხეულის განზრახ...
შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და სხეულის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და სხეულის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, 1988 წელს დაბადებული ლევან გ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 16 ოქტომბერს ბრალდებულმა ცეცხლსასროლი იარაღით დაჭრა 1979 წელს დაბადებული გოჩა ვ. და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა დაჭრაში ბრალდებული პირი მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში, გურიელის ქუჩაზე დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია პისტოლეტი 1 მჭიდი და 6 ვაზნა. სამართალდამცველებმა ბრალდებულის თანმხლები ორი პირი ნარკოლოგიურ შემოწმებაზე გადაიყვანეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ერთ-ერთი მათგანი, 1989 წელს დაბადებული თეიმურაზ ქ. ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და სხეულის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ემუხლის 1-ლი ნაწილით).

• ONE PERSON DETAINED FOR ILLEGAL PURCHASE AND KEEPING OF FIREARMS AND CAUSING SER...
The officers of Vake-Saburtalo police division as a result of operative-investigative activities detained Levan G. (DoB 1988) for illegal purchase and keeping of firearm and causing serious injury on purpose.
Investigation established that on October 16 detainee wounded Gocha V. (DoB 1979) with a firearm and fled from the place of crime. Law enforcers managed to detain Levan G. several hours later after the crime took place. During the personal search law enforcers seized pistol, one cartridge and 6 bullets. Law enforcers transferred two accompanying persons of the detainee to the special facility for drug testing. According to the results of expertise one of the accompanying persons – Teimuraz K. (DoB 1989) was under the influence of drugs.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearm and causing serious injury on purpose, article 236, I part of the Criminal Code.