შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანების თანახმად შექმნილმა მუდმივმოქმედმა კომისიამ საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული, სხვადასხვა სახეობის ნარკოტიკული საშუალებები: კოდეინის შემცველი 108 405 აბი, პრეგბალინის შემცველი 20 454 აბი, 633 აბი ,,სუბუტექსი“, 711 გრ ჰეროინი, 17 კგ და 828 გრ მარიხუანა, ,,მეთადონი“ ,,კოკაინი“, ასევე, სხვადასხვა დასახელების ფსიქოტროპული და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებები ახალი ტექნოლოგიით, მაღალტემპერატურულ ღუმელში გაანადგურა.
სამართალდამცველები ნარკოტიკულ და ფსიქოაქტიურ საშუალებებს სასამართლოს შესაბამისი განაჩენის შემდეგ, 3 თვეში ერთხელ ანადგურებენ.
ნარკოტიკების განადგურების პროცესს, შსს-ს თანამშრომლებთან ერთად, მთავარი პროკურატურის და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.

The standing commission, established on the basis of the relevant decree issued by the Minister of Internal Affairs, liquidated drugs seized from illegal circulation as a result of investigative activities held across the country. Law enforcers destructed 108 405 codeine containing pills, 20 454 pills of pregbalin, 633 pills of subutex, 711 gr of heroin, 17 kg of marijuana, methadone, cocaine and other types of psychotropic substances.
Law enforcers conduct destruction of drugs and psychotropic substances in every three months on the basis of the relevant decision of the Court. Process of drug destruction was attended by MIA representatives along with officials from the Ministry of Healthcare and General Prospector’s office