შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს, სსიპ შსს-ს მომსახურების სააგენტოს და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრტერორისტული ცენტრის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1963 წელს დაბადებული დავით მ. თბილისში, ვაშლიჯვრის დასახლებაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დავით მ.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „გლოკის“ სისტემის 5 არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი და 10 მჭიდი ამოიღეს.

• Illegal weapon seized by MIA
The officers of the Division for Combat Criminality of the Main Division for Combat Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA, the LEPL Service Agency of the MIA and the employees of the Counterterrorist Center of the State Security Service, as a result of joint investigative measures, detained Davit M (D.o.B.: 1963) in Vashlijvari, Tbilisi for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
The law enforcers during the search of the apartment of the detainee seized "Glock" system 5 unregistered firearms and 10 cartridges.