შსს-ს თბილისის და შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1984 წელს დაბადებული გ.ნ. გორში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 4799 საბრძოლო ვაზნა, კალაშნიკოვის სისტემის 3 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 453 გრამი ტროტილი, 2 ცეცხლგამტარი ზონარი, 1 ხელის ტანკსაწინააღმდეგო ყუმბარმტყორცნი და ლითონის ასაფეთქებელი მოწყობილობა ამოიღეს.

The officers of Tbilisi and Shida Kartli Police Departments as a result of operative-searching and investigative activities detained G.N. (DoB1984) in Gori for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the searching activities held in detainees house law enforcers seized 4799 bullets, three automatic weapons, 453 gr of TNT, 1anti-tank missile, explosive device made of metal and etc.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, article 236, II part of the criminal Code of Georgia.