შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.კ. ქუთაისში, აბაშიძის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, მაკაროვის სისტემის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, „ნაგანის“ ტიპის არარეგისტრირებული რევოლვერი და 33 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.

The officers of the Central Criminal Police Department along with Imereti, racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted G.K. (DoB 1989) in Kutaisi for illegal purchase, keeping and carrying of the firearms and ammunition.
During the personal search and searching activities held in detainee’s apartment law enforcers seized unregistered Makarov and Nagan pistols as well as revolver and 33 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of the firearms and ammunition, article 236, II and III parts of the Criminal Code.